pl en

Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach

Gmina Bieliny

KARCZMA IZBA DOBREGO SMAKU

Tu gdzie horyzont malują kontury Łysej Góry, a przyroda szepcze starodawne opowieści, znajduje się miejsce wyjątkowe — Karczma Izba Dobrego Smaku. W cieniu dawnych legend i bliskości Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej otwieramy przed Wami drzwi do świata, gdzie każda chwila ma swój niepowtarzalny smak. To miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a każdy kęs to uczta dla zmysłów. Zapraszamy do odkrywania tajemnic świętokrzyskiej gościnności!

Izba Dobrego Smaku to kraina, gdzie słodycz domowych wypieków miesza się z nutami świeżo parzonej kawy, a powietrze wypełniają rozmowy gości i melodyjna muzyka. Wyobraź sobie miejsce, w którym każde danie opowiada historię napisaną przez lokalne produkty, tradycję i miłość do gotowania. To fascynująca podróż przez dziedzictwo smaków naszego regionu.

Co znajdziesz w menu?

Nasze menu to podróż przez paletę smaków regionu – od rozgrzewającej zalewajki świętokrzyskiej z jajkiem sadzonym, przez słodką symfonię naleśników truskawkowych oraz ciasta dyniowego baniocka, aż po rozpływające się w ustach pierogi. Korzystamy ze składników pochodzących z lokalnych ogrodów i pól. Dania serwujemy z pasją i miłością do tradycji. Z łatwością sięgniesz tu pamięcią do beztroskich dni dzieciństwa.

Karczma należy do Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie oraz jest jednym
z przystanków na Szlaku Kulinarnym Świętokrzyska Kuźnia Smaku. Odwiedziło nas już tysiące gości, a opinie o naszych daniach możesz przeczytać m.in. w Google: https://g.co/kgs/1YzrpzV

Zapraszamy zarówno zimą, jak i latem!

Zimą ciepło kominka i aromatyczna, rozgrzewająca herbata przywracają harmonię, ogrzewając ciało i duszę. Wtedy pozycje jak grzane wino lub piwo, zarzucajka czy dania mięsne będą idealne. Latem natomiast ogród karczmy staje się sceną dla uczty pod gołym niebem w akompaniamencie śpiewu ptaków i w towarzystwie ogniska. Każda pora roku ma swój unikalny rytm, a my celebrujemy go, serwując Wam najlepsze, co oferuje w tym czasie natura oraz oczywiście nasza kulinarna wyobraźnia.

Imprezy okolicznościowe, chrzciny, komunie, szkolenia

Karczma – Izba Dobrego Smaku w Hucie Szklanej oferuje organizację przyjęć okolicznościowych i imprez integracyjnych w dwóch salach (wesel, komunii, chrzcin, bierzmowań, urodzin, spotkań klasowych itp.) z możliwością indywidualnego ustalenia menu.

Do dyspozycji oddajemy dwie sale: sala restauracyjna z barem, na parterze klimatyzowana, przewidziana na ok. 60 osób oraz sala na pierwszym piętrze, klimatyzowana przewidziana na ok. 30 osób.

Dodatkowo, na zamówienie Klienta możemy wzbogacić przyjęcie o występ kapeli ludowej, konkursy z postaciami z Krainy Legend Świętokrzyskich i inne atrakcje!

Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od menu.

Galeria zdjęć

Learn how we helped 100 top brands gain success